..........................................................................................LAUKIAME JŪSŲ MŪSŲ MOKYKLOJE!..................................................................................................................... Dėkojame už apsilankymą mūsų svetainėje!.................................................................................................................LAUKIAME JŪSŲ MŪSŲ MOKYKLOJE!............................................................................................................. Dėkojame už apsilankymą mūsų svetainėje!.....................................................................................................................LAUKIAME JŪSŲ MŪSŲ MOKYKLOJE!......................................................................................................... Dėkojame už apsilankymą mūsų svetainėje!.......................................................................

Pagrindinis Skelbimai Kontaktai.htm Karjera Kaip mus rasti

 

  Apie mus
 
Bendruomenė
  Ugdymas
  Renginiai
  Tėvams
 
Skelbimai

   Aktualijos


pienasVaikams

Vaisiai mokykloms

 



„Mes – rūšiuojam“

 

  Būsimiems
  pirmokams!





 




 

 

Valstybės atkūrimo dienos minėjimas Bezdonių „Saulėtekio“
pagrindinėje mokykloje
 

2013 m. kovo 13 d. Vilniaus r. Bezdonių „Saulėtekio“ pagrindinėje mokykloje buvo paminėta Valstybės atkūrimo diena.
Šventės pradžioje, skambant kanklių muzikai, buvo parodyta kompozicija „Dainuoju Lietuvą“, kurią paruošė lietuvių kalbos vyresn. mokytoja P. Pučėtienė. Po to mokiniai, pasiskirstę į keturis tarmių regionus, susėdę prie dzūkų, žemaičių, suvalkiečių, aukštaičių tradiciniais valgiais padengtų stalų, stebėjo neįprastą, įsimintiną renginį ir jame dalyvavo. Mokiniai bei mokytojai skaitė, deklamavo, vaidino įvairių tarmių regionų šneka, klausėsi iš „Gustavo enciklopedija“ pasakojimų apie visų keturių Lietuvos regionų papročius, savitą gyvenimo būdą, net būdingus charakterio bruožus. Skambėjo muzikinis fonas, grožėjomės Rumšiškių muziejaus išsaugotų sodybų vaizdais.
Ypatingai įsiminė istorijos vyresn. mokytojos M. Daškevičienės pasakojimas žemaičių tarme, taip pat pradinio ugdymo mokytojos metodininkės ir Bezdonių vidurinės mokyklos direktorės, V. Dzenkauskienės – dzūkų, pavaduotojos ugdymui, L. Rymkevičienės – kupiškėnų ir lietuvių kalbos vyresn. mokytojos, P. Pučėtienės – biržiečių tarme pasakojimai.
Renginyje skambėjo lietuvių liaudies dainos, sutartinės, skanduotės, kurias paruošė muzikos mokytoja R. Paplauskienė. Išsiskyrė dzūkų liaudies daina „Kanapė“, atlikta folk-roko stiliumi. Popietę paįvairino linksmi 4-okų piešinukai pagal tekstus, kalbiniai anekdotai apie nesusikalbėjimą dėl skirtingos žodžių prasmės, liaudiški šokiai: „Sėjau rūtą“, „Kepurinė“, „Trepsiukas“, kuriuos paruošė šokių mokytoja, R. Gumb
aragienė.
Mokyklos direktorius A. Baranauskas apibendrino Kovo 11-osios svarbą tautos gyvenime. Buvo apdovanoti pradinių klasių mokiniai, skaitovų ir piešinių konkursų nugalėtojai.
Renginio pabaigoje visi vaišinosi valgiais, atsakinėjo į vedančiųjų klausimus: kuri tarmė jiems įdomiausia ir kuriai iš jų atstovauja gimtasis Bezdonių miestelis, kokio krašto šneka artima išnykusiai Prūsijos lietuvių kalbai, paimta bendrinės kalbos pagrindu, kaip atskirti žemaitį nuo aukštaičio ir pan.
Po renginio dar ilgai mokyklos koridoriuje nesiskirstė mokiniai apsirengę tautiniais rūbais. Dėka šios popietės, Knygnešio dienos ir kitų panašių renginių, kurie stiprina lietuviškąsias tradicijas, per mintį, gimtąją kalbą, padeda mokiniams suvokti, kas yra tikrosios, amžinosios vertybės.
Tarmės keičiasi, nyksta, todėl, norint jas išsaugoti, reikia nesigėdinant kalbėti savo gimtąja tarme. Tarmiškos šnekos vartojimas nėra menko išsilavinimo ar nekultūringumo požymis. Jausdami pačius tauriausius jausmus mūsų mažai šalelei, išsiskiriančiai tarmių aruodu, garbinga istorija, kiekvienas privalome tarmiškai turtinti savo kalbą, suvokdami tai kaip tautos kultūros dalelę.
Tokie renginiai pakylėja mus iš kasdieniškos buities slėnio, žadina mumyse ne tik pažinimo troškulį, bet pasėja širdyse tikrojo patriotiškumo sėklą, kuri sudygs tik prižiūrima, neleisdama išlikti abejingu ar emigruoti. Tik tuomet galėsime prabilti poeto Just. Marcinkevičiaus žodžiais:

Atsiremsiu, sakau,

Į nedidelį žemės sklypelį,

Vadinamą Lietuva.

Žvilgsnį, mintį ir širdį joje

                       panardinsiu...

 Lietuvių kalbos vyresn. mokytoja P. Pučėtienė

     
   
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 
 
 
 
© WEBDizainas, Bezdonys, K.Rudoj
E.paštas: krudoj@gmail.com
Atnaujinta 2013-08-20